SEO dijital pazarlama

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya kullanımı özellikle marka tutundurma konusunda işletmelere oldukça kolaylık sağlayabilir. Geleneksel pazarlama yerini dijital pazarlamaya bırakırken en önemli tarafı sosyal medya pazarlaması. Facebook, Twitter, İnstagram, Pinterest ve Linkedln gibi sosyal medyalarda içerik oluşturmak ve reklam vermek oldukça yaygın dijital pazarlama yöntemidir.

İletişim Bilgilerimiz

E-Posta

info@diji360.com

Telefon

0534 463 43 96

Adres

Altıntepe Mah. İstasyonyolu Sk. No: 3/1

Bize Ulaşın

Bugün Başlayalım

Bütüncül Bir Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Olmalı ?

Türkiye’de en çok kullanılan sosyal medya mecrası İnstagram hemen ardında ise Youtube  geliyor. 3. sırada ise Facebook var.

Bütüncül yaklaşımımızda ise son trendleri takip ederek bütün kanallardan “aynı mesajı” destekleyen gönderiler paylaşıyoruz.

SEO dijital pazarlama

Referanslarımız

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya kullanımı özellikle marka tutundurma konusunda işletmelere oldukça kolaylık sağlayabilir. Geleneksel pazarlama yerini dijital pazarlamaya bırakırken en önemli tarafı sosyal medya pazarlaması. Facebook, Twitter, İnstagram, Pinterest ve Linkedln gibi sosyal medyalarda içerik oluşturmak ve reklam vermek oldukça yaygın dijital pazarlama yöntemidir. Markalar, yeni ürünü, hizmeti tanıtmak için ve var olan ürün veya hizmetin bilinirliliğini artırmak için sosyal medya pazarlaması kullanılır. Bunların yanında özellikle markalar imajını tanıtmak ve direkt markanın bilinirliliğini artırmak içinde oldukça yaygın kullanılır.

Marka bilinirliliği için sosyal medya yönetimi

Sosyal medya yönetimi marka bilinirliliği için kullanılan sosyal medya pazarlamasının yönetimi olarak düşünülebilir. İyi planlanmış bir sosyal medya içerik planı ile beraber, marka bilinirliği ve ürün pazarlaması başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilir.

 Markanın imajını, tutundurmasını ve genel olarak markanın kültürünü en kolay ve etkili şekilde müşterilere duyurabilir, geri dönüşleri ölçümleyebilirsiniz. Marka bilinirliliği, geleneksel pazarlama tekniklerinde, TV pazarlaması, radyo reklamları, büyük billboardlar ile sağlanmaya çalışılmıştı, ancak geleneksel pazarlamanın etki gücünü dijital pazarlamaya bıraktığı günümüzde, daha çok sosyal medya içerikleri ve reklamlı içeriklerle sağlanıyor.

SEO dijital pazarlama
SEO dijital pazarlama
sadık müşteriler

Sosyal medya takipçileri

İyi planlanmış sosyal medya içerik planı ile ürün veya hizmetleri potansiyel müşterilerinize sunabilirsiniz. Bu noktada içerik planının iyi yapılmış olmasının yanında içerik amacı da oldukça önemlidir.

Bazı işletmeler sosyal medya içerikleri ile yeni müşteriler kazanmayı amaçlar ve ona göre sosyal medya içerik planı hazırlar. Hazırlanmış bu sosyal medya yönetimi, ilgili hedef kitleye ulaştığı takdirde yeni müşteriler kazanılır. Ancak bazı işletmeler de mevcut müşterilerine markayı hatırlatmak ve onları harekete geçirmek için sosyal medya planlaması yaparlar.

Bu sayede geleneksel pazarlamadan bildiğimiz sadık müşterilere yani dijital pazarlama uyarlaması olarak takipçilerimize markayı veya ürün ya da hizmeti hatırlatmış olursunuz.

Projelerde Kullandığımız Analiz Araçları

Ürün veya hizmetin tanıtılması

Sosyal medya planlamaları işletme sahibinin amacı doğrultusunda yapılır. Bu şekilde verimli sosyal medya yönetimi gerçekleştirilmiş olabilir. İşletme sahibi içeriklerin ya da reklamların ürün veya hizmetin tanıtılmasını amaçlıyor ise, hedefleme o ürüne benzer ürünleri incelemiş, daha önce almış ya da benzer sayfalarda bulunmuş olan kişilerle gerçekleşir. Aynı şekilde mevcut müşterilere de tanıtım amacı güdülür. Sosyal medya yönetiminin işletmelere sağladığı büyük kolaylık, hedefleme ile hem yeni müşteriler kazanımı hem de mevcut müşterilere yeniden hatırlatma sağlaması olduğu düşünülür.

Diji360 ile Mutlu Müşterilerimiz

Öne Çıkan Projelerimiz

Dijital Yatırımlarını Bir üst seviyeye çıkaranlar: